Büyük kayak merkezlerinden biri
Bansko

|

Günümüz Türkiye'sinde artık seyahat etmek ve farklı görmediğimiz yerleri görmek çok zor bir hale geldi. Güzel ülkemizin de görülüp gezilecek birçok yeri olduğu bir gerçek. Fakat doğup büyüdüğümüz bu coğrafyada her geçen tatil gezilecek yerler azalıyor. İnsanlarda farklı ülkeler farklı lezzetler deneyimleme isteği doğabiliyor. Fakat döviz kurlarının bu kadar arttığı bu dönemde Avrupa ve Amerika gezileri çoğu insanımız için hayal olarak kalıyor. Bu durumda da insanlarımız Balkan ülkelerine yöneliyor doğal olarak.
Ukrayna, Bulgaristan, Sırbistan en çok Türk turist yoğunluğuna sahip ülkeler arasında. Bugün bizim yazımızda Bulgaristan üzerinde duracağız ve dünyanın en büyük kayak merkezlerinden birine dönüşen Bansko hakkında konuşacağız. Uludağ, Palandöken gibi Türkiye’nin kayak merkezlerinden sıkılan gezginler için son dönemin en popüler kayak merkezini gelin beraber inceleyelim. Bu Bansko bize neler sunuyor gelin bir göz atalım.

Bansko’da neler yapılır?

Kış mevsimi geldiğinde her insanın keyif aldığı şeyler farklıdır. Kimi insan kahve ve kitap eşliğinde geçirmek olarak nitelendirse de kış mevsimi çoğu insan için de kar sporları demek. Ülkemizin çoğu kayak merkezinde karşılaştığımız uçuk fiyatların aksine son derece uygun bütçelerle kış tatilini Bansko’da geçirmek çok kolay. Her seviyeden kayakçı için inanılmaz parkurlara sahip olan Bansko kayak merkezinde kayak deneyimini mutlaka yaşayın. Ekstra bir bilgi olarak Bansko yerel halk arasında dağın hediyesi olarak anılıyor. Sadece bu söylem bile insanlara yaşayabileceği güzel anıların habercisi bizce. Daha fazla vakit kaybetmeden hemen bir tarih belirleyin ve Bansko dağının size ve arkadaşlarınıza yaşatacağı güzellikleri kucaklamak için bir bilet alın.

en büyük kayak merkezlerinden birine dönüşen Bansko

Bansko’ya ulaşım

Dünya artık bir köy haline geldi cümlesini en iyi tanımlayan kısım bizce ulaşım. Saatler içerisinde dünyanın bir ucundan diğer ucuna ulaşım mümkün. Bansko için konuşacak olursak eğer ne yazık ki Bansko’da bir havaalanı bulunmuyor. Bansko’ya en yakın havaalanı Sofya’da bulunmaktadır. Ancak endişelenmenize hiç gerek yok çünkü Sofya’dan Bansko’ya sadece 2,5 saat süren bir araba yolculuğu ile ulaşabiliyorsunuz. Eğer uçak korkusu olanlar var ise aramızda korkmayın araba ile de İstanbul'dan yaklaşık 7 saat mesafede olan bir merkez Bansko. Ek olarak; Bulgaristan maalesef bizlerden vize isteyen bir ülke olduğu için ülkeye giriş tarihinizden en az bir hafta öncesinden vize çıkarmak yararınıza olabilir. Çünkü sınır kapısında Bulgaristan polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi olması tatsız durumlar yaşatabilir.

Bansko’da konaklama

Bansko kayak merkezinin bulunduğu Blagoevgrad şehri zaten fazla büyük bir yerleşim yeri olmadığı için kalacak yer bulmak da çok zor değil. Eğer kayak tatili için Bansko’ya gidiyorsanız kayak merkezinin içinde de birbirinden güzel oteller bulunuyor. Bunlardan birini tercih ederek kayak keyfinizi doyasıya yaşayabilirsiniz. Fakat bizim size önerimiz internetten bulabileceğiniz çok uygun fiyatlı turlar olacak. Bu turlara hem kayak merkezinde geçireceğiniz zaman hem gezip görmeniz gereken yerler hem de kalacağınız otel dahil oluyor.

İki üç gün sürecek turların maliyeti son derece makul. 80 Euro gibi fiyatlardan başlayıp üst seviyelere çıkabiliyor. Tamamen sizin lüksünüze ve keyfinize kalmış durumlar. Bu bahsettiğimiz turlar haricinde şehir merkezinde kendiniz ev tutabilir ve kendi imkânlarınızla şehri keşfetmek isteyebilirsiniz. Yaşattıracağı, tattıracağı her şey ile ayrı bir deneyim olacak bu harika şehri bizce tatil planlarınız arasına eklemelisiniz. Şimdiden iyi tatiller herkese!

Değerli uçak yolcuları,

Eu-rights.com olarak yolcu hakları konusunda uzman bir ekibiz. "Uçak gecikmeleri", "rötar", "uçuş iptalleri", "kaçırılan aktarma uçuşları" ve “Overbooking” gibi uçağa alınmama durumlarında mağduriyet yaşayan yolculara, hakları olan tazminatlarını havayollarından almaları için profesyonel olarak destek olmaktayız.

Hukuki süreci size yansıtmadan tüm yazışmalar avrupa yolcu hakları uzmanları ve avukatları tarafından takip edilmektedir.

Seyahatinizde sizde bu tarz problemler yaşadınız mı?
Bize başvuru yapın, hemen ilgilenelim.

100% tüm oluşan masrafları biz üstleniyoruz.
Mesela: Avukat maliyetleri, mahkeme masrafları
(mahkeme harçları, uzmanlık ve tercuman masrafları) …

Kişisel olarak başvuru yapıp olumsuz sonuç almış olsanız dahi bize ulaşın, profesyonel kadromuzla hakkınızı biz savunalım!